| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul verde are efecte nedorite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu: insomnii daca e baut seara, agitatie, nervozitate si, eventual cresterea frecventei cardiace care poate da probleme la persoanele bolnave de inima.

luciana
| luciana a răspuns:

Ceaiul verde antiadipos se foloseste in curele de slabire; este un adevarat dar pentru sanatatea umana, este tonic, reconfortant, detoxifiant si antioxidant. dar acesta nu se bea seara si nici nu poate fi oparit caci se distrug calitatile lui; trebuie citit cu atentie prospectul lui. cu bine, Lucien

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu daca este folosit corespunzator, 3 cesti pe zi.

| mioara a răspuns:

Este bun te linisteste seara inainte de culcare sau pentru slabit scrie pe cutie

| masly_8217 a răspuns:

Eu am auzit k creste tensiunea arteriala

| jojo24 a răspuns:

Din cate stiu eu nu are efecte nedorite. poate produce insomnii doar daca il bei dupa ora 17 depinde si de organism eu beau in fiecare zi ceai verde si ma simt f bine, si nici probleme cu somnul nu am.in plus e bun la f multe cum ar fi tranzitul intestinal, reduce aparitia cariilor si multe altele.