| Cristian04 a întrebat:

Ceau! De 2 zile a inceput sa mi se umfle piciorul stang, in momentul asta a ajuns sa fie foarte umflat in jurul gleznei. As merge la medic, dar nu pot pune picioru jos...nu il pot tine drept fara sa ma doara; mai bine zis ma doare in orice pozitie in care il tin. Nu m-am lovit deloc in zona aia de mult timp, pe net am citit ca ar fi din cauza rinichilor. Imi puteti recomanda o crema ceva?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Michael54654654 a răspuns:

Atunci este o fisura.
Te rog du-te la medic, si nu calca de loc, ca din fisura aia se poate marii si se poate rupe in orice clipa.
Du-te la medic.

FUNDITA TE ROG FRUMOS?

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Edemele de cauza renala apar la ambele picioare, de obicei. Poate totusi ai calcat stramb sau te-ai accidentat si nu iti amintesti si e o problema la nivelul gleznei. Oricum trebuie sa te duci la medic pentru investigatii, ca aici nu facem decat sa ne dam cu parerea, dar nu iti putem spune nimic cu certitudine. http://www.i-medic.ro/boli/luxatia-gleznei

| Michael54654654 a răspuns:

S-ar putea sa fie fisura la os du-te la medic, sau pur si simplu ai calcat stramb si acum te doare.

Du-te la medic.
FUnda?

| Cristian04 explică (pentru Michael54654654):

N-am calcat deloc stramb, stiu foarte bine asta.