| adriiiian a întrebat:

Ceau revin iar cu o intrebare am facut recent o entorsa la glezna si am ghips pe picior este normal cand ma ridic in picioare sa se schimbe culoarea la picior adica se invineteste putin precizez ca am stat cu el mai mult timp in sus.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc! esti ardeleanca?
Daca nu iti amorteste piciorul nu ai de ce sa te ingrijorezi.

| Dreamer a răspuns:

Mergi la doctor, s-ar putea ca ghipsul sa fie prea strans si sa-ti afecteze circulatia sangelui.

| TheoBaa a răspuns:

In primul rand du-te acolo la doctorul unde ti-ai pus piciorul in ghips, pentru ca, o data s-ar putea sa nu iti mai circule sangele cum trebuie si atunci poti sa faci cheaguri, ai mare grija du-te repede la doctor!