| Ady9999 a întrebat:

Am facut entorsa la glezna, am fost si mi-a facut un film, mi-a pus picioru in ghips si mi-a zis ca e entorsa de gradu 2.Cam cat timp voi sta cu ghipsu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| venusdoom a răspuns:

Cel care ti a pus ghipsul trebuia sa ti spuna si peste cat timp sa te intorci ca sa ti l dea jos. dar si maica mea a avut o problema la picior si i l o pus in ghips si o stat 3 saptamani. 2-3 saptamani cam asa e normal