| anonim_4396 a întrebat:

Ceau. Sunt fata si vreau sa slabesc mult in cel mult 10 luni. Problemele mele sunt urmatoarele:
1. Am gatul gros. Pot face ceva ca sa se mai subtieze? Daca da, ce?
2. Vreau sa am mainile, foarte subtiri in partea de sus. Si am umerii rotunzi. Ce exercitii sa fac pentru a avea mainile mai subtiri si umerii mai "patrati"?
3. Sunt lata, daca intelegeti ce vreau sa spun. Ce exercitii pot sa fac, ca sa mai reduc din latime?

Dau fundita dar nu vreau copy/paste de pe google.

P. S.: Nu imi ziceti de alergat, sau sala, vreau doar acasa, si sa nu am nevoie de echipament profesional, cel mult sa folosesc ceva de prin casa.
P. P. S.: Nu vreau incurajari sa ma accept asa cum sunt, va rog. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Http://aloeveraforever.ro/ si o sa vezi cum au reusit altii sa slabeasca

| Dienuka a răspuns:

Structura ta este asa. De exemplu si eu vreau sa am picioarele mult mai subtiri, dar m-am consolat cu gandul ca asta este conformatia mea. Singura chestie pe care pot sa o fac este sa scot in valoare ceea ce am frumos si sa maschez defectele. Prin urmare te sfatuiesc sa nu iti propui niste lucruri pe care este posibil sa nu le poti realiza si sa tii un regim echilibrat. Exercitii pentru o musculatura tonifiata si pentru o tinuta de invidiat sunt exercitiile Pilates, care nu sunt foarte complicate si dureaza in jur de 20min pe zi. Le poti downloada de pe dc++.
Bafta!

| emilia a răspuns:

Secretul consta intr-o tona de vointa, o ora pentru sport
http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY aplicat si acasa si citeva grame de mincare.Asta cu siguranta o sa te ajute.
Cum zicea frumoasa Audrey Hepburn:daca vrei sa ai o silueta fina imparte jumate din mincarea ta cu cei flaminzi.

| danna_6402 a răspuns:

happy. Trebuie sa nu mai manaci seara dupa ora sase...sa nu mananci fast`food... trebuie sa mananci mai la regim si ti-ar prinde bine usa mergi la un curs de dans sau sa faci multa miscare