| LisaJulie a întrebat:

Cei care s-au făcut epilare definitiva acum vreo 2-3 ani îmi pot spune dacă a avut efecte negative asupra pielii? Chestia cu bolile de piele nu o cred dar am auzit ca devii la sensibila la soare și faci arsuri mai des

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai epilarea asta se face cu laser si laserul irita putin pielea. Indicat ar fi sa folosesti creme reparatoare si crema cu protectie solara in sezonul cald. Nu faci boli ca aparatele astea sunt testate inainte, iti acopera si alunitele inainte sa inceapa epilarea, cel putin asa ar trebui

| Cipi1212 a răspuns:

Poți fi sensibilă la soare și fără a fi epilată.

| LisaJulie explică (pentru Cipi1212):

Cunosc acest aspect, doar am auzit ca epilarea definitiva poate avea efecte asupra pielii

| Cipi1212 a răspuns (pentru LisaJulie):

Cum dă reclame despre epilare, dacă aparatul de epilare e bun poți renunța la epilare de la câteva luni până la un an.

| fata357 a răspuns:

Buna. Am o prietena care a făcut, și ea zice că nu are absolut nimic..acum nu știu sigur, depinde și de pielea fiecăruia