| mgtow a întrebat:

Ceva mai consistent sa mananc dimineata in afara de gem cu paine? Trebe sa urmez iar tratament de 2 luni si apoi daca durerea stomacului insista nu stiu ce va fi de mine, la spital mi-a zis ca n-am nimic poate o fi din cauza alimentatiei (la pranz mananc bine) numai dimineata si seara ma doare cam tare dupa masa mai putin tratamentul cu medicamente il incep pe 10 aprilie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KJewel a răspuns:

Sotul meu lucreaza foarte mult asa ca micul dejun e masa de baza. Pe saptamana mancam urmatoarele chestii la micul dejun:
- omleta(cu ceapa calita si sunca prajita, cascaval, etc) cu salata
- clatite
- sandwicuri la cuptor
- ochiuri (eventual cu niste carnaciori prajiti)
- cremwursti
- sandwichuri
- salata de cruditati

E bine sa mananci bine dimineata, si nu numai paine cu gem. Mananca legume proaspete, bea lichide, o sa te ajute. oricum, ar trebui sa intrebi un medic, dar banuiesc ca ai facut-o deja de veme ce se pregateste tratamentul.
Succes.

3 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Poti manca si altceva in afara de gem cu paine. De exemplu ar fi recomandata carnea bine fiarta de pasare, vaca, vitel sau peste slab, fara prea multe condimente, cas proaspat, branza de vaci, telemea nesarata, urda, unt nesarat, fainoase cu lapte, biscuiti, lapte dulce simplu neindulcit, oua fierte moi sau ochiuri in apa, legume pregatite ca soteuri. Iti doresc multa sanatate!

| katy a răspuns:

Pe langa ceai poti,taia feliute de branza,cascaval,salam,niste legume taiate rosii,ardei, castraveti, sau niste pate, branza topita masa de dimineata e foarte importanta

| leoaica_1036 a răspuns:

Du-te la un cabinet particular si consulta un medic gastroenterolog.Ar putea fi si pe baza de stress. Mananca biscuiti, iaurt, corn simplu, supa...