| Ciobanu_Andrei_1990 a întrebat:

Cheers, de câteva zile mă tot trezesc cu un tiuit în urechi si aud totul la jumatate, stie cineva ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Tiuitul, ar putea fi de la tensiunea mare. Dar daca nici nu auzi bine, e alta cauza. Maine dimineata, numaidecat la medicul de familie pentru trimitere si cat mai repede la specialist.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca mergi la discoteci/cluburi ti se poate strica auzul.

| mastadont a răspuns:

Probabil s-au format dopuri de ceară în urechi. Încearcă să le cureți înăuntru cu un bețigaș de urechi sau cumpără o soluție de curățat urechea de la farmacie. Dacă nu merge du-te la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a gaurit timpanul. Du-te la doctor sa ti-l repare.

| zăGhost a răspuns:

Cel mai probabil ai dopuri de ceara. Trebuie sa mergi la O.R.L sa vezi sigur si sa ti le scoata, daca e cazul.