| LTAA a întrebat:

Uneori se mai întâmplă (pentru câteva secunde), să aud doar cu urechea dreaptă, iar în cea stângă, un țiuit.
De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiuitul in ureche este de obicei un simptom al unor tulburari ale urechii si poate fi o problema pe termen scurt sau una de durata. Cauzele pot fi mai multe : expunerea la zgomote, probleme ale vaselor de sange, infectii, acumularea de ceara etc. In functie de cauza se trateaza si efectul. Daca la tine acest fenomen persista si cum ai zis este insosit si de infundare mergi la un medic.

6 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Mediul in care esti este posibil sa aiba variatii de presiune. Daca se intampla in acelasi loc nu este o problema, dar daca se intampla si in alte locuri recomandarea mea este sa te duci la un medic sa te consulte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa ai probleme cu urechea

Răspuns utilizator avertizat
| Otylayall a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un medic. Sigur te-ar ajuta mai mult decat noiwinking

| LTAA explică (pentru Otylayall):

Întrebam dacă a mai pățit cineva așa, ce diagnostic și ce soluție.