| anonim_4396 a întrebat:

Chiar daca fac dus in fiecare zii, ma spal la subrat in fiecare dimineata..seara dupa scoala miros putin a transpiratie, mentionez ca ma dau cu deodorant. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Deodorantul are rol de a îndepărta mirosul de transpirație, nu de a scăpa de transpirație! În recomand să folosești piatra de alaun, este un deodorant mineral care împiedică dezvoltarea bacteriilor de la subraț. Umezește puțin piatra înainte să o folosești pe piele.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa schimbi deodorantul si nu pune hainele pe tine imediat dupa ce te dai cu deodorant. Lasa-l sa intre in piele. Daca pui hainele imediat dupa ce te dai cu el, o parte din deodorantul aplicat va ajunge pe haine si nu va mai intra in piele.

| ElenaSA a răspuns:

Poate daca ai depila parul nu ai mai mirosi atat de mult.Transpiratia se fixeaza pe par si e posibil sa mirosi pentru ca spalatul nu indeparteaza cu totul transpiratia de acolo.

| Darius392 a răspuns:

E normal sa mirosi a transpiratie dupa o zi obositoare, dar continua sa faci dus si sa te dai mai des cu deodorantwinking

| pbsolver a răspuns:

Schimba deodorantul... ce deodorant folosesti?