| NuDauNiciunNume a întrebat:

Chiar si de la un Aperol Spritz mi se face rau imediat. Dupa orice cantitate de alcool ma simt obosita, ametita si mi-e rau. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ai ficatul afectat, acela nu poate procesa alcoolul.
Mergi si fa niste analize, posibil o hepatita virala, cronica sau ceva ce nu este in regula cu el.

Copii nu pot procesa alcoolul fiindca ficatul lor nu este inca foarte puternic, de aceea exista risc de respins sau imbatat foarte repede, sau chiar lesin sau coma alcoolica de la foarte putin alcool.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești alergică la alcool.

| Wr3nch a răspuns:

Poate ai alergie la alcool.

https://doc.ro/......-la-alcool

| gabicoo a răspuns:

Diabet, glicemia crescută sau intoleranță la alcool!

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai beahappy

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ai intoleranță.