| Andrei2011 a întrebat:

Ciao am 18 ani si 110 kg (sunt baiat) pe data de 7.02.2011 m-am apucat de fitness si oarecum un regim (mananc 2 portocale dimineata, la pranz un pic de gratar de piept de pui si seara daca imi mai vine sa manac mai iau o rosie sau iar 2 portocale ) tin sa spun ca fitness fac in fiecare zi si acum m-am apucat si de jogging are cineva o idee in cat timp as putea da kg jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

Sa nu uiti sa bei multa multa apa. La inceput vei slabi mai usor dupa care mai greu. Ideal ar fi sa nu te grabesti si sa faci foamete pentru ca nu vrei sa fi plin de vergeturi si sa ramai cu piele in exces (care atarna). Stiu ca vrei sa te vezi cat mai repede slab, dar nu e o idee buna. Crede-ma pe cuvant. Incet si sigur si in cateva luni nu o sa mai fi recunoscut pe strada.

2 răspunsuri:
| Niros19 a răspuns:

Pai depinde de cat de mult practici si la varsta de 18 ani este cam prea mult sa ai atatea kg trebuie sa te ti de dieta sa faci fitnes si asa mai departe

| iony_2997 a răspuns:

Stiu ca suna chiar aiurea dar baga abdomene si flotari dimineata cand te trezesti fa sport cat mai mult transpira sa elimini grasimile du-te la o sauna sau daca ai bazin de inot ce sa zic sa incepi cu ceva usor adica sa nu faci din star 100 abdomene 100 flotari 100 genoflexiuni nu! faci regulat sa zic 10 flotari 20 genoflexiuni si 20 abdomene daca nu poti ia treptat pana crezi ca poti trece la un alt nivel succes