| vololo a întrebat:

CIND V-ATI APUCAT DE FUMAT SI DIN "VINA" CUI?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zoombe3 a răspuns:

M-am apucat pe la 15 aproape 16 ani si a fost din cauza unei prietene care fuma de ceva vreme si nu avea chef sa fumeze singura, asa ca imi dadea si mie laughing halal prietena. Oricum nu-i port pica.winking

11 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Cred ca aveam vreo 15 ani cand am tras primul fum, vedeam la prietenele mele care fumau si ma tentat si pe mine dar nu pot spune ca din vina lor am ajuns sa fumez. Fiecare trebuie sa stim ca suntem singuri responsabili de ceea ce facem sau spunem.

| andreutz a răspuns:

Eu nu m-am apucat big grin din vina mea...

| cribus a răspuns:

Acum vreo 15 ani din vina mea ca am fost curioasa...

| elinea a răspuns:

M am apucat de fumat pe la vreo 17 ani, stateam la sora mea si din cauza ca ea fuma fumam si eu, urat obicei, greu de scapat de el

| Nero_1949 a răspuns:

Ah, m-am apucat la 9 ani de fumat din curiozitate, mama ma trimitea dupa tigari, erau 5 lei atunci si am zis ca iau si pentru mine un winston si inainte intrebasem cum se trage, si de la primul meu fum trag incontiin de 8 ani cate 10-15 tigari pe zi, de 1mg nicotina si 10 gudron! se numesc Djarum si sunt facute din cuisoare si codite de cirese ...mmmm blushing djarum cherry. sau djarum black cu scortisoara, sunt DULCI si aromate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi m-am apucat de la 13 ani(acum am 14) din cauza prietenilor mei care fumau intr-una si care m-au indemnat si pe mine sa fumez... ce pot sa zic: anturajul este tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fumezbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 13 ani m-am apucat de fumat si a fost vina mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am apucat la 13 ani din cauza prietenilor. e destul de relaxant, stiu riscurile dar de... anturajul

| bloodyghost a răspuns:

Eu m-am apucat la 14 ani... din vina mea :p

| tzutzy a răspuns:

Si eu tot la 13 ani din cauza prietenei mele cele mai bune care fuma din cauza prietenului nostru cel mai bun dar am scapat amandoua de asta si acum suntem bine