| anonim_4396 a întrebat:

Cine a ținut dieta rina sau dieta disociata 333, 3 zile fructe, 3 legume, 3 prietenie sau asa ceva. Nu v-a scăzut si masa musculara? Ma gandesc ca nu scăpăm de kg de grăsime ci de masa musculara. Ce părere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

3 zile fructe/3 de kegume/3 de prietenie... cu beneficii? Ca poate se considera ca și sport și faci 2 în 1hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu. Nu recomand nimanui sa urmeze nici un fel de dieta, de obicei este obisnuinta, corpul este obisnuit cu o anumita forma, deci nu te ingrasi si nu slabesti ca prin magie.
Cei care vreti sa slabiti, asigurati-va ca evitati grasimile, prajelile in ulei, mezeluri. Carnea de pui si pestele mai merg ca-s slabe. Si incercati sa mancati fructe in loc de alte snacksuri. Si ca sa iti mentii muschii, faci exercitii in fiecare zi, macar 10-20 sunt suficiente.

| Silwian a răspuns:

Dietele sub 18 ani! Sunt pur si simplu interzise! Nerecomandate!

| CameliaP223 a răspuns (pentru Silwian):

Am făcut-o deja... Si da, nu recomand

| SporeBox a răspuns:

Mama mea a tinut dieta rina si a ajuns cu probleme la stomac ( ulcer din ce am inteles). Eu mi-am instalat o aplicatie pentru calcularea caliriilor (yazio daca te intereseaza) si am reusit sa scad 10 kg in cateva luni ( cred ca 5 sau 6 dar nu sunt sigur) si asta fara sport, dar eram destul de grad deci cred ca si mersul pe jos era sport pentru mine. Daca vrei sa urmezi sfatul meu fai asa: profita ca acum sunt multe legume si mananca cat mai multe si carne cat mai slaba, dulciuri cat mai putine si o alergare prin parc eventual ( cred ca acum e voie). Respecta asta si vei vedea rezultate multumitoare. Incearca sa faci cat mai putine exceptii si sa nu minti in legatura cu mesele pentru ca pana la urma tu suferi, nu altii. Sper ca te-am ajutat

| Andrei_Robert_1994_lPpI a răspuns:

Cea mai buna dieta este stilul de viata sanatos! NU te mai lua dupa toate dietele de pe net! Stil de viata sanatos insemna cat mai multe legume spanac, salata, supe creme, ciorba, foarte putina paine daca nu poti scapa de ea de tot. Incearca sa eviti sa mananci foarte multi carbohidrati. Nu mai manca dulciuri, prajeli, grasimi, margarina care nu e sanatoasa deloc. Nu manca fructe seara, si dulcirui putine pana in ora 16.Mananca 3mese pe zi nu tine foamea pentru ca iti strici stomacul, nu zice nimeni sa nu mananci, dar nu sa bagi in tine. Poti manca o salata cu piept de pui la cuptor sau gretar.Foarte important nu mai bea sucuri si fa sport macar 30 de minute pe zi cardio.

| Andrei_Robert_1994_lPpI a răspuns:

Cea mai buna dieta este stilul de viata sanatos! NU te mai lua dupa toate dietele de pe net! Stil de viata sanatos insemna cat mai multe legume spanac, salata, supe creme, ciorba, foarte putina paine daca nu poti scapa de ea de tot. Incearca sa eviti sa mananci foarte multi carbohidrati. Nu mai manca dulciuri, prajeli, grasimi, margarina care nu e sanatoasa deloc. Nu manca fructe seara, si dulcirui putine pana in ora 16.Mananca 3mese pe zi nu tine foamea pentru ca iti strici stomacul, nu zice nimeni sa nu mananci, dar nu sa bagi in tine. Poti manca o salata cu piept de pui la cuptor sau gretar.Foarte important nu mai bea sucuri si fa sport macar 30 de minute pe zi cardio, alergat.

| CameliaP223 a răspuns:

Buna! Eu am ținut dieta rina la 15 ani, am slăbit 10 kg in 5 luni ( nu am ținut-o pana la final).
Va recomand mai bine exercițiile fizice, eu ma simțeam slăbită, aveam amețeli destul de des... Acum, depinde și de persoana / vârstă.