| คηĐЯээд a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au tinut dieta disociata pe zile ( 1 zi lactate, 1 zi fructe. etc ).
In ziua de lactate se poate bea lapte de vaca de la tara?
Sau este prea gras?
Stiti cumva cam cat % are grasime?

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă dietele disociate, ÎNVAȚĂ să mănânci că nu toată viața stai să alegi și să cânterești alimentele!
Dacă este o vacă de rasă, este destul de gras, se poate ajunge la o grăsime de 5%.
Este mai sănătos în comparație cu cel din alimentară care este procesat industrial.
Laptele de capră nu conține colesterol, iar cel de bivoliță este cel mai gras.
Pa, pa.

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Laptele de vaca are foarte multe substante toxice si nu este sanatos! Eu ti-as recomanda laptele din magazin.

| SaschaM a răspuns (pentru Kiddddddddd88):

Wtf?! Pe ce lume traiesit? laughing Laptele din magazin tot de vaca e. Dar da, laptele de la orice mamifer in afara de cel al mamei tale e toxic. De-aia am devenit eu vegana. Plus ca la fermele de lactate omoara viteii ca sa le poata fura oamenii laptele.