| anonim_4396 a întrebat:

Cine ar putea da un tratament mai bun pentru hemoroizi? doctorul de familie sau doctorul ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ToLoveRu a răspuns:

Amandoihappy
Te poti duce prima data la doctorul ginecolog pentru a rezolva problema.
Te poti duce si la medicul de familie, tinand cont ca te cunoaste mai bine si stie ce alergii poti avea sau chestii dintrasteabig grin

Fundita?kiss

| cremita a răspuns (pentru ToLoveRu):

Doctorul de familie mi-a mai dat odata tratament pentru ei ...si nici un rezultat....de data asta o sa incerc ginecologul, poate trec.
multumesc de info.

| ToLoveRu a răspuns (pentru cremita):

Cpbig grin

| anonim_4396 explică (pentru ToLoveRu):

Dupa ce mergi la ginecolog poate nu uiti si-mi spui si mie daca te-a tratat el

| ToLoveRu a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca n-am chef de predicile tale.

| Dana211 a răspuns (pentru ToLoveRu):

Nu inteleg de ce spui lucruri de care nu ai habar. Doar ca sa primesti o funda? Induci omul in eroare pentru nimic si-l pui sa se faca si de ras daca merge la ginecolog pentru hemoroizi

11 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Medicul gastroenterolog sau chirurg (cu experienta in proctologie)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ginecologul nu trateaza hemoroizi. Daca nu sunt complicati, ii poate trata medicul de familie. Daca sunt la medicul chirurg. Bafta

| cremita a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal ginecologul ar trebui sa se ocupe si de zona anusului...ca doar face parte din aparatul genital.nu?

| anonim_4396 explică (pentru cremita):

Dupa ce mergi la ginecolog poate nu uiti si-mi spui si mie daca te-a tratat el

| cremita a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am mai dus la ginecolog pentru problema aceasta...am fost la doctorul de familie pentru el ma mai tratat odata pentru asta.Acuma trebuie sa consum alimente bogate in fibre si marti fac ecografie la ficat." Super tare"!

| Dana211 a răspuns:

De zona anala se ocupa un proctolog in niciun caz un medic ginecolog care se ocupa cu organele genitale din care anusul sau rectul nu fac parte. Tratamentul il poate da insa si un medic de familie