| anka a întrebat:

Cine credeti ca este vinovat pentru moartea bebelusilor de la Maternitatea Giulesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

In primul rand e vinovat cel care a facut verificarea tehnica a aparatului de aer conditionat. In al doilea rand, e vinovat nenorocitul asta de guvern, pentru ca nu a facut angajari in sistemul sanitar de aproape 3 ani de zile. Personalul sanitar lucreaza la limita de avarie, este si perioada de concedii si sunt convinsa ca asistentele de serviciu erau foarte putine. Dumnezeu sa-i odihneasca pe ingerii plecati in ceruri si sa le dea sanse de supravietuire celor ramasi pe pamant!

2 răspunsuri:
| Sოﺁℓε ƒօг ოεε a răspuns:

Mmmmthinking pai eu am auzit ca explozia e din cauza aerului conditionat si logic ca daca ti aerul conditionat o zi intreaga se incalzeste si face pochee hee deci e vina celor care au tinut aerul conditionat o vesniciewinking

| gheorghita a răspuns:

Eu personal cred ca asistentele care erau de garda, daca se mai uitau din cand in cand acolo ar fi descoperit la timp incendiul si bebelusii nu erau asa de arsi, unii chiar morti, saracii parinti. Tu ce parere ai?