Abh
| Abh a întrebat:

Cine este insarcinata din randul utilizatoarelor TPU si cu ce probleme va confruntati in timpul sarcinii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Felicitari Abh! Si nastere si revenire usoara "dupa" @ lolita!
Abh, tati, eu am avut o sarcina de cosmar si habar nu am cum de am fost atat de senina (stii, constientizarea vine mai tarziu). A trebuit sa "dospesc bebe" aproape toata sarcina- nu ieseam afara decat la medic si fff rar pana in fata blocului sau la socrii. Luam utrogestan (30 de kile am luat in plus, mama lor de hormoni!), no-spa si gynipral care ma chiaunea in asa hal incat imi notam pe hartie orele la care luam pastilele. In fiecare sambata mergeam la eco sa vada medicul "ca traieste bebe si e oki". Si nu imi amintesc mai mult decat ca stateam ba intinsa ba la computer si ii spuneam seara lui barbate-meu ce sa cumpere. Dar am vb mult cu bebe si i-am pus muzica. Si am dus o sarcina cu "amenintare de avort" pana la capat (fi-mea a vrut musai sa iasa la 36 saptamana si O zi, s-a gandit ca ii ajunge si bine a facut, fiindca abia atunci mi s-a spus ca avusesem sarcina toxica). Cu iubire se poate atinge imposibilul uneori (ete ce fata frumoasa, sanatoasa, isteata si careia nu ii tace gura o clipa are mama!).
Sarcina usoara si copii sanatosi tuturor celor cu burtica de pe TPU!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh explică:

Am pus intrebarea nefiind in cauza, lucrez cu gravide, am intrebat de probleme in speranta ca pot sa va sfatuiesc in caz ca aveti nelamuriri. Oricum, va multumesc mult pentru felicitari, dar am deja doua fete.

| Flav a răspuns:

Sa-ti traiasca copilul!
p. s. - scuze de off topic, nu-s insarcinat. Sunt sigur.hee hee

lolita
| lolita a răspuns:

Ridic mana, happy ma confrunt cu durerea de spate si de aici cu nedormitul noaptea, imi calmez durerea cu perna electrica.
mai nou ma dor picioarele si gingiile, dar mai am putin si scap.

| BUBULINA a răspuns:

Eu nu's, dar este prietena mea ceea mai buna
nu are niciun fel de problema (grava), doar ca doarme mai mult si pofteste o mai dor sani atata tot astea's minore
se duce din luna in luna la ecografie si pe 8 aflam sexul.
sarcina usoara, daca nu ma insel esti la a 2 sarcina, deja cunosti

| BUBULINA a răspuns:

@lilita felicitari si tie abh
vreau si eu bebesad