| razwan3l a întrebat:

Cine imi poate spune ceva vitamine sau proteine care te ingrasa?
p.s. fara steroizi sau alte prostii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Carbohidratii ingrasa, proteinele si vitaminele ajuta la marirea masei musculare ( odata cu cresterea muschilor o sa cresti si in greutate ).

Vrei sa te ingrasi ( kg de grasime ) sau sa pui kilograme de muschi?

| razwan3l explică (pentru Cosmin86):

As dori si kg de grasime bine nu ft exagerat ca dupa aceea sa ma apuc de sala sa ma modelez...am 51 de kg...

| Cosmin86 a răspuns (pentru razwan3l):

Atunci carbohidrati la fiecare masa ( 4-5 mese pe zi ).

Carbohidrati = cartofi, orez, paste, quinoa, mazare, etc.