| CosminaCosmm a întrebat:

Cine imi spune si mie cum sa slabesc un regim Bun...Dau funda! Celui care ma ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,iti recomand sa consumi mai rar dulciuri, sucuri acidulate, fast-food, alimentele grase, prajeli.Sa consumi 3 mese pe zi cu cate 2 gustari. Poti manca oua fierte,lapte/iaurt degresat,supe calde,salate cu ulei de masline, orez cu ciuperci, piept de pui sau peste pe gratar, cartofi copti sau fierti, de asemenea foarte multe fructe si legume.Pentru gustari iti recomand migdale, nuci, alune, fistic sau chiar un sandwich cu salata verde.Painea alba o poti inlocui cu cea de secara sau cea neagra, au gust mult mai bun. Ultima masa incearca sa o iei cu 4 ore inainte de a te culca pentru a se putea digera alimentele, iar tu sa nu te culci cu burta plina.
Daca faci si sport vei slabi si te vei modela frumos, de aceea iti recomand cel putin 30 de minute pe zi de 3-4 ori pe saptamana, poti merge cu bicicleta sau rolele afara cu prietenii ori eventual poti face exercitii de pe internet( iti pot recomanda eu cateva).
Sper ca te-am ajutat, succes cu dieta si exercitiile!