| Arianaaa33 a întrebat:

Cine mai are dureri de cap? dar nu normale.in diferite zone. de fiecae data in alta zona+ameteli! si nu sunt dese. am lipsa de calciu. dar nu stiu daca e din cauza aceasta straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ea_6764 a răspuns:

Buna.
Si eu am exact aceeasi problema. Durerile sunt foarte intense,am ameteli,pierderi de echilibru si deseori sunt atat de puternice incat nu pot nici merge.
Eu una am mers la un neurolog si de acolo mi s-a recomandat sa'mi fac un RMN [este un fel de tomografie,numai ca nu te iradiaza,nefolosind raze X]. Luni voi lua rezultatele de la RMN si voi vedea daca este vreo problema la creier. Si eu am probleme cu calciu si deficienta de vitamine. Pentru asta exista diverse tratamente cu Ca, Mg etc.
Sfatul meu este sa mergi si tu la un control neurologic, in caz ca ai vreo problema neurologul este in stare sa te ajute.
Mult succes si multa sanatate!