| Eu3281 a întrebat:

Hei,buna! De 3 săptămâni ma confrunt cu niște dureri de cap groaznice,o zi sunt Ok, 3 nu! Am fost la medic,mi-a spus ca am lipsa de calciu și e și din cauza asteniei de primavara,am fost la neurolog,mi s-a spus ca e din cauza spondilozei,luni am sa merg sa îmi fac și un RMN la coloana,dar pentru liniștea mea vreau și un RMN la cap,chestia e ca nu mai stiu ce sa fac ca ma simt foarte slabita, am ameteli și ma dor și ochii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa te ia vreo gripa, cam asa s-a manifestat si la mine acum vreo 2 saptamani, dureri de cap zilnic pana am dat intr-o gripa din aia cu febra, cu de toate. laughing Sau da, de la astenia de primavara, si la mine se resimte.

| nicol2 a răspuns:

Poate ca ai vreo migrena. Apare de obicei pe fond de stres. Incearca sa te odihnesti, ai grija la alimentatie si bea multe lichide in special apa.