| cosmingcc a întrebat:

Cine stie care este cea mai usoara metoda de detoxifiere a organismului, e dieta ceva, as vrea sa zica doar cei in cunostinta de cauza, am o mica problema cu amoniacul si asimilarea de substante sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IbanezFender a răspuns:

Detoxifierea se poate face cu suplimente nutritive(parinti mei au incercat si sunt foarte multumiti)sunt produse naturale pe baza de licnina care penetreaza la nivel celular sporind asimilarea de vitamine si minerale.mai multe informati la :0762671336(Cosmin)

4 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Din experienta iti spun ca cel mai bun mod de sa iti detoxifiezi organismul este sa urmezi o cura de detoxifiere pe baza de fructe si legume impreuna cu un supliment pentru curatarea colonului si detoxifierea organismului. un site de unde poti procura asa ceva: www.total-cleanse-colon.com

| bunicuta55 a răspuns:

Incearca la plafar, au tot felul de produse pentru. detoxifiere, iar personalul este bine pregatit pentru. a te sfatui in orice problema ai.

| helena09 a răspuns:

Buna, sa stii ca nu pricep prea bine la aceste lucruri.In schimb eu imi detoxific organismul asa:o data pe saptamana sau chiar la doua tin o zi post adica nu manan ci beau doar lichide printre care ceai verde(nu din acela de slabit, ceai verde normal). E un ceai ideal pentru detoxifiere, eu am mai multa incredere in ceaiuri decat in medicamente.

| antioxidanti a răspuns:

Postul, este cea mai simpla metoda de detoxifiere. Mai multe detalii despre detoxifiere citeste aici http://www.e-antioxidanti.ro/ShowArticle.aspx?ID=79
Pentru asimilare am facut urmatorul experiment: regimul oshava 10 zile si apoi aloe vera 1 luna...si a dat roade