| Miaaaii a întrebat:

Cine stie o dieta buna de slabire? sau cu ce sa ma alimentez ca sa nu pun kg in plus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RAY a răspuns:

In prima faza, primele 2 saptamanii recomand sa manci mai multe proteine carne, oua, lacatate, grasimi, legume, apoi in a treia saptamana recomand un fruct pe zi, baza sa fie proteina 60% din ce manci, 20% grasimi, 20% legume,un fruct, fara sucuri, fast food desigur
proteinele tin de foame, mentin masa musculara, mult mai greu de ingrasi cu ele, dar daca mancam carne + slanina aportul de grasime va duce la o lipsa de pofta de mancare pentru mai mult timp, conteaza caloriile dar o dieta bazata pe proteine slabeste cel mai repede