| Ioana184 a întrebat:

Cine știe o dieta in care să mănânci dar sa nu te îngrași?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dieta miraculoasa prin care sa mananci si sa nu te ingrasi este celebra dieta: APA, PAIE si BATAIE.

| RAY a răspuns:

Slabirea trebuie sa rezulte din activitatea fizica nu din diete stupide, 70% din ceea ce ai nevoie este rata metabolica ia scade daca nu consumi cat ai nevoie, daca ai rata metabolica 1400 de calori in repaus atat consumi restul faci sport, slabirea se face prin efort fizic si restrictie alimente rele,limitarea cantitatilor, numararea calorilor avand ca baza rata ta metabolica, vezi de un cantar care iti spune cata grasime, masa musculara, ibm ai si mergi si pe jos 2, 3 ore sau alergarea o ora pe zi,scimbarea stilului vieti pe viata

legumele
fructele
carnea de peste,pui, porc, organe
lacatele
ouale
nuci, migdale, caju, cerealele cu lapte gen ovaz
dupa dieta urmeaza ingrasarea simplu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O dietă să nu te îngrași, dar în acelaș timp să eviți bolile și să trăiești mai mult.
https://www.youtube.com/watch?v=MYX4atSz5VY

| Ioana184 explică (pentru sadrian46):

Dc nu pot accesa linkul

| Ioana184 explică (pentru sadrian46):

Apăs pe toate link-urile și nu merge deparca nu as pasă pe ele

| sadrian46 a răspuns (pentru Ioana184):

Atunci intră pe You Tube pe orice videoclip și vezi dacă merge.
Dacă nu merge, vezi ce are aparatul cu care accesezi Internetul.

| lpavel a răspuns:

Asta-i buna... laughing pai mananca orice in afara de carne si grasimi si binenteles sa nu mananci mult! poti manca 3-5 mese pe zi dar putin! si abtine-te de la dulciuri! E simplu nu-i asa? Mai greu de pus in practica... laughing

| Frank51 a răspuns:

Dieta cu apa, cafea, ceai(neindulcite).

Daca te referi la mentinere, este de ajuns sa stai sub necesarul tau de calorii, care este 1800-2500 in functie de greutate si inaltime.

| Ioana184 explică (pentru Frank51):

Pai am o greutate de cam 40 de kg și peste 1.60

| Frank51 a răspuns (pentru Ioana184):

Esti subponderala.

| Sn4k3 a răspuns:

Se numeste deficit caloric. Poti sa mananci fara sa te ingrasi, atat timp cat nu esti in surplus caloric. Evita carbohidratii simpli(dulciuri, sucuri etc) si grasimile nesanatoase (a nu se confunda cu carbohidratii complecsi si grasimile sanatoase de care ai nevoie).

| RoCkKiD a răspuns:

Evident, orice dieta la care numeri caloriile si nu treci de necesarul tau zilnic. Poti sa iti menti greutatea mancand doar ciocolata. De excemplu, o femeie adulta ar trebui sa consume cam 2000 de calorii deci poate manca aprox 400g de ciocolata (2 tablete) atat timp cat nu mai mananca nimic altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| BodyLineUsa a răspuns:

Dieta Body Line
O gasesti si la ei pe site https://bodyline.ro