| AskLex a întrebat:

Daca mananci cereale cu lapte dimineata, t ingrasi? adica nu e bine pentru dieta? pls tell me straight face straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,dimpotriva,este foarte sanatos.Nu e bine sa mergi la scoala cu stomacul gol si nici nu te poti concentra ca-lumea cand nu ai nimic in burta big grin.
Dar daca mananci toata punga, normal ca ingrasa.Asa ca poti manca din toate, dar cu bun simt.

| AskLex explică (pentru anonim_4396):

Mersi oricum nu aveam d gand s manank toata punga : P big grin mersi d raspuns

5 răspunsuri:
| funxoxo a răspuns:

Cerealele cu ciocolata ingrasa poti de ex sa iti iei niste cereale cu miere sau nesle fitness si iti garantez ca nu te ingrasi Si era sa uit ai grija ca laptele sa nu aiba prea multa grasime adica un 1, 5 ar fi ok ca sa nu te ingrasi

| andreeapss a răspuns:

Anumite cereala da ingrasa ca de exemplu nesquic sau cinimini etc.chiar si cele de la nestle fitness ingrasa...asa ca pentru dieta ai putea sa incerci un musli cat mai natural sau sa.ti cumper tu tot felul de cereale si sa le amesteciwinking

| Spiruduşş a răspuns:

Nu te ingrasi. Daca vrei sa fii mai sigura incarca cerealele 'fitness'

| adryyan2011 a răspuns:

Stai linistita nu te ingrasi sunt 100% sigur