| anonim_4396 a întrebat:

Cineva de aici care tine regim, din cauza fierii?
Cred ca am nevoie de suport emotional laughing
Fierea mea e cam lenesa. Am tot mai des dureri in capul pieptului si sub coaste si ma astept sa mi se recomande regim alimentar. (fara prajituri, ciocolata, inghetata, cartofi prajiti... o mare problema)

Grija mea principala e urmatoarea:
Se poate rezolva ceva cu regim si medicamente? Trebuie tinut regim toata viata? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te consulte, nu poti aplica tratamente si regim ținut de altcineva deoarece fiecare bolnav are alt simptom si tratament, nu se va potrivi decat ceea ce i ti va recomanda medicul după ce te va consulta va face ecografie clar.

| existential a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

O sa merg. Dar cred ca regimul pentru fiere e cam acelasi la toti.