| lilyana a întrebat:

Daca mananc o ciocolata pe zi ma ingrasa?

7 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Depinde ce ciocolata mananci... dca e ciocolata neagra nu pui nimic p tine.oricum...nu t ingrasa o ciocolata pe zi... sper ca nu e milka... tableta marewinking

| Kyky a răspuns:

Depinde de organism happy
Eu mananc foarte des ciocolata si nu are nici un efect de "ingrasare" asupra mea laughing Deci. fa un mic studiu, si vei vedea. Oricum de pe-o zi pe alta nu ai cum sa te ingrasi, deci nu te speriawinking Daca vezi niste schimbari care nu-ti plac, mai redu portia zilnica :p

| Ioonela a răspuns:

Nu ingrasa.
happy

| ioana_5498 a răspuns:

Este cam mult, alege ciocolata nearga cu cu continut mai mare de cacao. Pentru 1 kg\corp ai nevoie cam de 70 kcal, inmulteste cu cate kg ai tu, si o sa-ti de-a necesaru' zilnic.
O ciocolata are cam 1000 kcal.
Daca o sa papi in fiecare zi, e f sigur sa aduni ceva kg in plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca depinde de mai multe chestii cum ar fi: momentul zilei, ce tip de ciocolata, predispozitia ta, organismul tau, dar sa stii ca orice exces nu face bine. Eu consider exces o ciocolata pe zi, incearca sa mai raresti sau sa o inlocuiesti cu un fruct sau cereale sau imparte si tu ciocolata cu prietenii/colegii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ciocolata cu lapte are in medie 550 de calorii, scrie si pe eticheta.Depinde de tine si daca faci sport sau duci o viata sedentara.Pt ca daca esti o pers activa, sunt recomandate cam 2000-2500 de calorii (depinde de intensitatea efortului). Daca nu, cel mult 1500 de calorii fara sa ajungi sa te ingrasi.

| scumpica4u a răspuns:

Nu ingrasa stai linistita..chiar e indicata...big grin