| barlacarl a întrebat:

Cit e de simpla operatia la Fimoza?
cit timp o sa dureze?
o sa stau in spital?
o sa ma doara?
dupa operatie o sa pot face sex?
Poate urologu sa efectueze lucru fara ca parintii sa semneze ceva, ..am 17 ani.pot si singur sa ma duc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

1) 10 Minute
2) Nu stai deloc în spital
3) O să fii anesteziat local, durerea va apărea după.
4) După 1 lună de zile!
Nu, trebuie să fie un tutore cu tine!

| barlacarl explică (pentru Azµre):

Da de ce dupa o luna

| Azµre a răspuns (pentru barlacarl):

Nu ai impresia că trebuie ăs se vindece locul? Sau ai de gând să faci o infecție?

| JulyStorm a răspuns:

E relativ simpla, va trebui sa lasi sa treaca ceva timp pana sa poti face sex, din cate stiu eu spitalizarea nu este necesara si nu, nu te poti duce singur. E nevoie de semnatura parintilor daca esti minor.