| anonim_4396 a întrebat:

Consumul de cafea dauneaza sanatatii? 2-3 cesti/zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

O cafeluţă nu are de ce să îţi facă rău...Noi avem tendinţa de a exagera, dar văd că deja conştientizezi faptul că nu e bine să exagerezi!

| ellene a răspuns:

O cana pe zi ar trebui sa fie suficient. Daca e consumata in cantitati mari iti creste tensiunea, iti mananca "energia", calciul mai exact. Incearca sa bei o cana de cafea pura iar la celelalte doua pune mai mult lapte. O sa iti pacalesti instinctul. Daca vrei mai multa energie mananca ciocolata sau bea un energizant. Orice iti place, dar mai lasa din cafea. Sanatate

| giovana a răspuns:

O ceasca pe zi, este cardiotonic. 2-3 cesti este abuz de cafea si chiar dauneaza sanatatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O ceasca de cafea dimineata si alta dupa masa de pranz sunt absolut ok!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doua cesti pe zi, una dimineata iar alta dupa masa de pranz, nu fac nici un rau.