| UngureanuR a întrebat:

o cana de cafea pe zi (dimineata) dauneaza sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.In functie de ce varsta si tensiune arteriala ai dauneaza sau e ok. Daca tensiunea este de 12/7 e ok o cafea dimineata.Dac insa valorile sunt mai mari si dupa acea cafea mai ai si stres, probleme etc, nu e buna.

| kyliejenner a răspuns:

Beneficii:
- contine cafeina care te stimuleaza si te face mai activ fizic astfel arzi grasimi
-reduce riscul de diabet de tipul 2
-contine antioxidanti

& alte cele http://authoritynutrition.com/why-is-coffee-good-for-you/

http://www.livescience.com/43532-is-coffee-bad-for-you.html

Asadar nu dauneaza sanatatii. (prea mult)

| GaBiTzZUfan a răspuns:

Bineinteles ca nu dauneaza daca bei doar o singura cana de cafea.Ar fi o problema daca ai bea 3-4 cani de cafea pe fi, asta ar fi cu siguranta o problema, asa ca poti sta linistit. Sper ca ti-am fost de folos! D:

| Manta_Alex_1997 a răspuns:

Dupa parerea mea va dauna in timp deoarece contine cofeina, si nu e prea indicat sa bei dimineata, mai ales pe stomacul gol.

| Manta_Alex_1997 a răspuns:

Dupa parerea mea da, v-a dauna in timp deoarece contine cofeina si nu prea e buna mai ales pe stomacul gol.