| eni a întrebat:

E bine sa bei cafea dimineata pe stomacul gol? Dauneaza sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dăunează întradevăr. Nu este deloc recomandat. Înainte de cafea mănâncă orice, măcar un biscuite. Baftă!

| veronica a răspuns:

Nu dauneza sanatatii cafeaua daca o bei cu masura adica cel mult 3 pe zi
si pe stomacul gol dimineata eu beu cafeaua in fiecare zi si imi fac analize generale o data la 6 luni si nu am absolut nimic care sa fii daunat cafeaua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafeaua ridica drastic tensiunea
Deja in 1934, intr-o lucrare stiintifica, se afirma ca la consumul de cafea tensiunea se ridica pe culmi. De asemenea, s-a putut arata ca ingerarea cafelei poate sa ridice rapid presiunea sangvina, dar ca sistemul cardiovascular se adapteaza foarte repede
http://www.medicultau.com/......siunea.php

| crisgently a răspuns:

Dauneaza