| Radandam a întrebat:

Cred ca acum 2 săptămâni m-a frecat adidasul cumva în spatele piciorului acolo și s-a făcut o rană știți cum se face. Nu am pus plasture sau ceva acolo, se luase puțin pielea de acolo, probabil și vouă vi s-a întâmplat. Dar am lăsat tot timpul ciorapii peste rana, nu am băgat de seama. E posibil sa se fi infectat piciorul? Sa fi făcut vreo infecție la picior de la chestia aia ca m-a strâns adidasul în spatele piciorului? De vreo 3 zile ma cam doare piciorul, îl simt mai slăbit. Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

E posibil...
Mai bine du-te la doctor inainte sa se agraveze.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce copil ești si tu...
Cănd nu ai una, ai alta...

Nu ai nimic. O rană și atât! Piciorul iti amorțește din cauza rănii deschise. Încalță-te cu ceva mai comod.
Iar dacă vrei să îți vindeci rapid rana, aplică un puf/ două de Cicatridină spray.

| UnDiavol a răspuns:

Mergi și cumpara plasture DInala nu-l lasă așa și eu am făcut cu tine și era mai rău începuse sa Sîngereze nu-l lasă așa ia un plasture uite Dinasta
https://m.emag.ro/......D1YN0JBBM/