| Membru112 a întrebat:

Cred ca am alergie la polen, ce ar trebui sa ma fac, findca imi curge nasul, si dimineata imi curg ochi de ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Aerius, Claritine, etc...De preferat seara ca produs somnolenta. Oricum poti consulta un alergolog pentru a confirma alergia dar pana ajungi daca este atat de deranjant ia ce tiam recomandat mai sus.

| aveam14ani a răspuns:

Ar trebui sa cumperi claritine sau sa margi la un doctor sau sa intrebi vreun parinte

| razy09 a răspuns:

Mergi la farmacie sau intreba medicul de familie. Sa nu patesti ceva daca iei medicamente dupa ureche. Iti zic din experienta.