| Algida a întrebat:

De dimineata (de ex:6:00, cand ma trezesc -_-") pana la 12 sau 13 stranut si imi curge nasul, nu cred ca este o alergie fiindca dupa ora 13 maxim imi trece, si am stat si in acelasi mediu etc... Funda daca aveti idei ce mi-ar putea cauza aceasta ciudata alergie la "dimineata".
PS: Numai vara...mi se intampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand un consult de specialitate la medicul alergolog pentru un test alergologic ( complet ) şi apoi vei compara rezultatul cu posibilele cauze EXISTENTE în "mediul" respectiv!

Toate cele bune.

| Algida explică (pentru bursuc001):

Hm... ai dreptate, ei bine te declar pe tine castigator desii ma asteptam la un alt raspuns, dar acesta cred ca este cel mai bun raspuns, sa merg la un medic ALERGolog.

| Algida explică (pentru Algida):

Fu. am comentat la cine nu trebuie... se mai intampla big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Algida):

Mersiwinking

O seară frumoasă.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori sint prea reci diminetile in zona in care stai tu si iesita din asternutul cald, racesti, ori chiar ai o alergie. Dar pina la prinz te obisnuiesti cu mediul.

| GabrielaIoana a răspuns:

Si eu patesc la fel! laughing
Eu cred ca e alergie, pe mine ma tine de vreun an si nu mai scap de ea si am luat tot felul de pastile.Eu mai stranut si pe parcursul zilei dar nu am un,, program'' ca tine sa stranut doar dimineata dar si eu am observat ca dimineata e cel mai rau.

| EmyEmyy a răspuns:

Poate de la praf, sau diminetile tale sunt reci si racesti sau din alta cauza.

| egargarea a răspuns:

Imcearca sa dormi si tu in alt loc decat acelawinking