| almaz a întrebat:

Cred ca am hemoroizi, care mai de loc nu mă deranjează, nu mă doare, numa-i că simt o biluță mică (ca o fasolă) pe anus. Ar trebui să merg la un medic protolog? Se poate oare trata fără operație în cazul meu?

Vă rog câte mai multe răspunsuri, pentru cei care pricep în domeniu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi la medic dar te poti trata si singur, folosind un unguent numit hemorzon.

| Felys a răspuns:

Daca ar fi hemoroid eu stiu ca ala doare al naibii, ma mir ca spui ca nu te doare, hemoroidul de fapt este un vas de sange inflamat si doare, mergi si afla exact ce este si daca e intr-adevar hemoroid iti dai cu proctoglyvenol cateva zile la rand si cedeaza umflatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor sa nu fie tumora... Dar poate biluta aia e o bucata de rahat ramasa acolo laughing.