| Lalaxoxo a întrebat:

Cred ca m-a muscat ceva de picior.Pe talpa, sub degetul mare, partea aceea mai carnoasa s-a umflat destul de tare, e caldut si e tare.Nu stiu ce sa fac. Dimineata am avut niste mancarimi dar am crezut ca e doar o muscatura de tantar. Ce poate fi? Nu prea pot ajunge la spital si sunt destul de speriata. Ce as putea sa fac? Am luat un Claritine si mi-am pus compresa rece da tot tare si cald e. Imi sunt si amortite degetelestraight face. Nu inteleg ce s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ar fi bine sa poti merge la un spital.S-ar putea sa fii muscata de o capusa si trebuie scoasa din picior ca se poate infecta.Deja sunt semne de infectie.Nu vreau sa te sperii, dar fugi la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai avut o capusa in picior si daca nu se vede negru inseamna ca s-a spart, in tine.
Poate fi si o muscatura de ceva ( tantar, purice ).
Eu totusi as zice sa mergi la spital ca sa iti prescrie medicul ceva cu care sa te ungi se se va duce. Poate e si o planta ( ca si urzica sau iedera) si ai fi atinso cu piciorul sau ceva de genu.
Nu ma bag. Medicul stie mai bine
Du-te la medic happy
Pa, pa.