| Anonim477 a întrebat:

Credeti ca as putea devenii dependent daca fumez o tigara doua pe zi? Funta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ClaudiuClauU a răspuns:

O sa devii dependent, pentru ca toti am inceput cu 1-2 tigari pe zi.Si peste cateva zile 3-4 tigari pe zi si tot asa pana cand o sa devi un dependent complet. Funda? big grin

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cu timpul, da.

| pietrean a răspuns:

O data ce fumezi ZILNIC, 1-2 tigari, sigur ca esti dependent, plus ca si aceste 2 tigari iti pot dauna sanatatii.Nu ar fi mai bine, sa nu te apuci de asa ceva? Cheltuiesti si bani, mirosi urat, sigur te imbolnavesti!

| kteichd a răspuns:

Da, cu timpul

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Da, devii dependent, chiar daca fumezi o tigara, 2 pe zi.Cu timpul, organismul tau se va obisnui cu nicotina si vei simti nevoia sa fumezi din ce in ce mai mult.Iti spun din experienta, pentru ca la fel ca si tine, m=am apucat de fumat, iar acum sunt fumatoare inraita, depasesc 1 pachet pe zi.

| johnyxus a răspuns:

Cred ca da, pai tot una-doua, dupa o sa iti doresti mai multe si tot asa.