| bogdanchicu a întrebat:

Salut, credeti ca de la o tigara pot sa devin dependent?
Adica parca ma simt asa apasat de stres, si as vrea sa fumez o tigara, dar sa nu devin dependent, ce ziceti?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ce te face sa crezi ca dupa ce ai fumat o tigara dispar problemele?

| Violleta2022 a răspuns:

Da! Totul incepe intotdaeuna de la 1 tigara!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 1 tigara nu.
Dar sa nu mai vrei una si poimaine, si sapta viitoare si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa începe nicotina si chimicalele să-ți distrugă sănătatea astăzi puțin mâine puțin încă o săptămâna si încă o lună și încă un an zi toate chimicalea astea fumatul nicotina Vape si Șișa si încă alte si alte chimicalea care îți ditrsuge ficatul plămâni si in timp poți si ai toate șansele sa faci cancer de plămâni cancer de ficat probleme de sănătatea foarte foarte foarte serioase pe care nu le conștientizezi acum ești pe Val te crezi "cel mai tare" dar până într-o zi o să-ți dai seama cât ai putut să-ți bați joc de propia ta sănătatea și propia ta viața pentru niște chimicalea asta nu înțelegeți și nu va dați seama că toate țigările astea ai bautura si cafeaua asta nu-s bune la absolut da absolut nimic bun sunt studi do dovezi foarte foarte foarte clar dovedite! In care explica spune scrie in toate categoriile posibile sa înțelegă omul și sa fie conștient de el că-și bate joc de propia lui viață și sănătatea cu toate prostile astea pe care nul face mai rezistent nul face mai bun în absolut nimic îți distruge interiorul și sănătatea apoi? Dai toată munca pe pastile pe rețete care mai de care "minune" si "salvatoare" de ce trebuie să se ajungă acolo si nu evităm prostia asta? Săne nu mao batem joc de sănătatea si viața noastră in halul ăsta pentru ce? Sa dă-mi bine la lume? Sa ce? Dece săne batem joc de sănătate si viața noastră? măcar știți decw va bateți joc de viața si sănătate voastră? Dece fumați? Dece beți? Distracție?)))))) nu-i nimic "cool" și "distracție" să-ți bați joc de sănătate ta să-ți distrugi sănătatea nu are ce sa fie "tare" și "cool" nimic in asta nu sunteți deloc conștienți cât rău va faceți ciu propia mână pentru? Nu mai bine decât vrei aa fumezi să-ți pui bani deoparte? Nu mai bine decât vrei să-ți bati joc de munca ta si sănătate ta să-ți pui bani deoparte? Nui mai bine sa ai grijă de sănătate ta? Cei greșit in a trăit conștient și sănătos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi bei un pahar mâine o țigară si tot așa prostia începe cu in mic pas si cu un mic viciu după te prostești toată viața este păcat boss sunteți tineri este păcat de voi de viața voastră de sănătate voastră de munca voastră de ce mă? Dece? Chiar nu se poate și fără rahaturi si prosti? Cei greșit sa rămâneți sănătoși? Cei greșit sa rămâneți conștienți? Dece va doriți răul cu atâta nebunie și prostie? Vă învățați cu prostia singuri boss!

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Daca tigara te-ar scapa de stres ar insemna ca fumatorii sa fie cele mai calme fiinte, dar nu este deloc asa.Sunt doar niste persoane carora le pute gura si au plamanii mai inchisi la culoare.