| minix20 a întrebat:

Salut guys, ce credeti, eu fiind nefumator de tigari normale, nici nu vreau sa ma apuc pentru ca nu sunt bune nici pentru sanatate dar nici financiar, dar parca as mai vrea uneori sa mai fumez un cui cu iarba sa ma eliberez asa de tot, ce credeti, daca fumez ocazional odata sau de doua ori pe luna, credeti ca o sa fiu dependent?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine nu băga nici un cui. Vei deveni mai independent decat țigara normală.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci sa inteleg bine, nu vrei safumezi tigari, dar vrei sa fumezi droguri?
Nu stiai ca drogurile sunt ilegale si mortale?
Dau depndenta, indiferent ca fumezi la 1 luna, ceea ce nu se va intampla, fiindca odata ce incepi vei fii tentat sa cheltui cat mai multi bani, numai sa fumezi droguri, deoarece devi imediat dependent.

Vad ca folosesti termenul de "cui" dar habar nu ai de unde vine....de la un cui bagat in propriul cosciug, fiindca acolo te duce consumul de droguri!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eeee dacă alea legale nu sunt bune pentru sanatate și portofel alea ilegale nu sunt bune pentru libertatea ta.

| sierra1 a răspuns:

La frecvența amintită de tine, nu se instalează dependența

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti daca vei deveni dependent sau nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Mai bine stai liniștit

| StoicAnalysis a răspuns:

Da. De la o data sau de doua ori pe luna, nici nu iti dai seama cand o sa ajungi la o data sau de doua ori pe saptamana sau mai rau, pe zi. Normal "cuiul" se incearca doar in cazuri exceptionale si rare ( o aniversare a cuiva sau un alt eveniment rar). Uneori chiar si atunci nu e ok sa il mai incerci daca deja ai tras la viata ta 1-2 jointuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu fumezi! Ca sa nu devii stresat bea un ceai sau o cafea! Foarte ușor poți sa devii dependent iar dacă începi din tinerețe cu atât mai greu îți este sa te lași!