| Summer Memories a întrebat:

Credeti ca daca incep sa fac sport de pe acum o sa se vada ceva pana la vara? Ma refer la solduri, la crestere, o sa ma dezvolt mai repede in general? Mentionez ca am 16 ani, si nu vreau sa slabesc, vreau decat sa-mi modelez corpul, sa ma dezvolt mai repede, atat in lungime, cat in latime. Ce sport imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti cea din poza nu cred ca mai e nevoie de modelare, sincer. Daca ti insa neaparat sa practici un sport, incearca inotul, handbalul sau voleiul.
Personal iti recomand doar fitness-ul sau pilates pentru intretinere. :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca incepi sa faci sport si te tii de sport, se va vedea pana in vara. Eu iti recomand inot, volei, dansuri sportive sau gimnastica aerobica.

| carminaburana43 a răspuns:

In mod sigur nu fa mult fa 10 minute zilnic... dar acei 10 minute sa le respecti zi de zi si mai scoate citeva(nu e musai prea multe)calorii din consumatia ta.Reteta eficienta 100%

| carminaburana43 a răspuns:

A scuze nu vrei sa slabest....de mdelarea corpului e nevoie de flotari si gimnastica tip aerobic iar ca sa cresti intindete zilnic sa te prinzi de o bara...sa staio agatat de o bara zilnic citeva minute...

| danutzsan a răspuns:

Inotul este sportul de care ai nevoie si... vorbim la vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma, se vede clar cine face sport si cine nu; clar vei avea un corp mai frumos; orice sport, eu recomand sporturi colective, te ajuta si la felul de a fi