| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că dacă trag o singura data dintr-o țigară pot rămâne dependent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Clar ca nu laughing da poate zici ca iti place si tot fumezi dupa

| aceafata15 a răspuns:

Da,de la o Țigara poți ajunge la un pachet și tot așa

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu vrei sa ramai dependent, atunci inainte de primul fum tigara mananca o prajitura mare si cremoasa.
Dependent vei deveni doar dupa a 3-a ocazie.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Imposibil! Trage liniștit, fi fericit, bucură-te până nu ți-o fură ceva dependent! laughing Da, nu știu ce e cu mine azi, scuze!

| RoCkKiD a răspuns:

Cu exceptia dogurilor puternice nu prea ai cum sa ramai dependent de la o singura administrare.

Dupa primul fum cel mai probabil o sa tusesti asa de tare ca o sa le urasti. Trebuie putina instistenta sa te apuci de fumat.

| Sekim a răspuns:

Salut
Nu ramai dependent asa dar nu e nici bine daca nu tragi in plamani fumul deoarece cauzeaza cancer mult mai repede. Oricum, faza cu dependenta nu exista de fapt. Sunt oameni care spun ca nu pot sa se lase dar de fapt ei nu au vointa. Nu exista dependenta, doar oameni slabi care nu se poate impotrivi creierului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Sekim):

Dar de fapt ei nu au vointa.
De fapt, așa este. Eu lor nu are voință.
Asta din cauză că nu pot să mai facă o alegere. o opțiune între - eu vreau- și - eu nu vreau. Și această deficiență legată de consumul unei substanțe anume se numește dependență.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa tragi si 100 de fumuri si dupa sa nu mai fumezi niciodata, se numeste vointa

| Costelushel a răspuns:

Dependent o sa ramai daca o sa continui sa fumezi. Daca nu te deranjeaza cand fumezi si nu eziti nici o ocazie sa tragi un fum..eu zic ca o sa ramai dependent. Daca fumezi incearca sa iei o pauza lunga de la fumat.

| Sekim a răspuns (pentru Sekim):

Care nu se pot*

| XYZ02 a răspuns:

Nu-ti fa griji ca nu o sa reusesti din prima data, daca esti ca mine o sa renunti dupa la idee laughing