| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca mănânc puțin intr-o zi? Doua banane, supa de taietei, pâine prăjită cu pateu, doua felii de cozonac, lapte cu cacao sau cereale cu lapte pentru ca nu ma ingraș delocccccc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vârstă, masa, sex, boli?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

14 ani 40kg fata n am nicio boala

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

și la paișpe ani de ce te-ai ingrășa?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam mult.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

O sa cred ca spui asta n sarcasm?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ce vrei.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Si atunci de ce nu ma îngraș?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Findcă ai arderi bune.

| gabicoo a răspuns:

Lasă dracului pateul! E plin de chimicale! Pateu + Parizer = Cancer în câțiva ani!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Oh

| Hyperion7 a răspuns:

De îngrășat nu te îngrași peste noapte, asta e clar
Și crede -ma daca inca nu te-ai dezvoltat, stai sa vezi când te vei dezvolta.
O sa vrei sa fii mai slabă.
Ideal ar fi sa accepți că acesta e corpul tau și să nu pui la suflet vorbele răutăcioase ale unora, in fond, sunt invidioși că tu ești mai robusta și ei nu.

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Sunt prea slaba am 40de kg îmi doresc asta pentru mine.

| Yuoia a răspuns:

Mananci putin.
Dar nu ai decat 14 ani. Doar nu vrei sa fii grasa cat mama ta. Vei fi la varsta ei.
Si nu mananci "taitai" ci "tăieței"!

| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

In primul rând maica mea are 50 se kg dacă maica ta ii cât usa e fix problema ta

| Kaonashii a răspuns:

Pentru mine e putin

| anonim_4396 explică (pentru Kaonashii):

Ce as putea mânca?

| pombar a răspuns:

In afara ca mananci chimicale si zahar, sunt si factori invizibili foarte importanti cum ar fi radiatiile, nu sa te ingrasi vrei, altceva iti doresti de fapt

| anonim_4396 explică (pentru pombar):

Adică?