| distrugind a întrebat:

Buna TPU sau tpa ieri am făcut scheme cu bmx-ul si am sărit cu el și când a ajuns roata pe pământ am avut o durere foarte mare la încheietura mâinii si nu stiu ce sa fac ea este umflată pot să mișc mâna în stânga sau dreapta da ma doare si degetele le pot mișca da atunci nu ma doare mana, va rog spune tim o soluție fără doctor happy

3 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Du-te la spital, s-ar putea sa fie fracturata

| NH4OH a răspuns:

Fără doctor poți sta așa mult timp, cu dureri din ce în ce mai mari. Este evident că ți-ai scrântit-o/rupt-o, iar asta se poate vindeca doar la sfaturile și procedurile doctorului. Ți-e frică sau care e problema? Nu-i mare chestie, oricum.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Trebuie sa o bagi in ghips, s-ar putea fie o fractura, daca nu mergi la doctor poti avea probleme mai tarziu(si eu am patit la fel si daca nu mergem la doctor acum avem probleme mari)