| MihAelA_1847 a întrebat:

Cu cateva zile in urma am fost la medicul de familie. L-am intrebat daca ar fi bine sa ma imunizez sau nu impotriva virusului AH1N1(gripa porcina). Raspunsul lui m-a uimit. A spus ca dupa 6, 7 ani de la administrare, capeti Scleroza. Ce credeti, e adevarat? Mentionez ca acest doctor nu e nebun. E chiar f. bun in ceea ce face.Gripa porcina e o "complotare mondiala", cum zic unii, iar voi... v-ati vaccinat? Va multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihaela, doctorul tau s`ar putea sa fi gresit. Poti face asta si dupa un an.

Gripa porcina este produsa in laborator de catre francmasonii illuminati ce controleaza aceasta lume si doresc sa depopulze planeta in proportie de 90% pana in 2012 pentru ca ei sa poata avea o rasa de sclavi pentru totdeauna si ei sa aiba acces la toata tehnologia pe care oricum o au acum dar o tin sub secret. Metoda lor este si imbecilizarea maselor prin TV, massmedia si produse alimentare/etc. in care introduc anumite substante gen aspartam care micsoreaza numarul neuronilor in creier si produc cancer.

Se cam stie. Vizioneaza : Zeitgeist, Esoteric Agenda, Kymatica, Obama Deception.

Ei au creat gripa porcina si vaccinul, cauta georgia guidestones pe internet si ai sa vezi ce vor ei cu adevarat si care le este scopul : sa reduca toata populatia planetei la 500 milioane pentru totdeauna, sa insclaveasca o rasa de cativa oameni si sa devina regii planetei cu tehnologie de care dispun desi o tin sub secret.

Una din cele mai puternice arme ale lor este TV`ul si massmedia, care indobitocesc populatia si astfel prostia guverneaza planeta.

Guvernul Boc a adoptat anul acesta codex alimentarius, unul din planurile acestor francmasoni illuminati care consta in introducerea unor antifungici cancerigeni in toate fructele si legumele de pe piata, rezultatul va fi cancer in masa si miliarde de morti.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu m-am vaccinat. Si sunt medic. Nu pot sa spun despre doctorul tau ca ar fi nebun, dar cu certitudine nu are dreptate. Sincer, incep sa ma indoiesc de capacitatea unor oameni de a exercita anumite profesii. Inseamna ca practic acel medic nu a inteles ce este si cum functioneaza un vaccin. Practic, daca ar fi asa, ar trebui sa facem toti scleroza, fiindca acel component pe care il incrimineaza se gaseste si in vaccinul contra tuberculozei care se face de vreo 35 de ani tuturor copiilor la iesirea din maternitate. Daca pana la 7 ani nu ai facut scleroza, inseamna ca acel component nu da scleroza, asadar informatia data de medicul acela este gresita.

| fabiola a răspuns:

Nu are cum sa stie acel medic ce se va intampla peste 7ani pentru ca vaccinul nu a fost testat pe oameni. Dar pentru cei tineri, care nu au probleme de sanatate militez pentru a lasa organismul sa lupte, pentru produsele naturiste de prevenire si pentru o igiena cat mai corecta!

| alecs871 a răspuns:

"Mihaela, doctorul tau s`ar putea sa fi gresit. Poti face asta si dupa un an." rolling on the floor))
Sa stii, am vazut si eu documentarul ala scurt de pe youtube, cum aratau persoanele care s-au imunizat caum cativa zeci de ani cand cica a mai fost o pandemie, pardon, o mare minciuna, ca acum si aratau persoane care aveau fel de fel de promele privind sanatatea si inainte erau sanatoti tun.
In gripa asta porcina eu vad un lucru bun, nu se ia direct de la porc, ca daca s-ar fi luat, cred ca omorau toti porcii din curtile oamenilor si asa intra Romania in foame, nu ca nu ar fi si acum. Sau cum a fost cu aviara, s-au omorat pasarile din curtile oamenilor(cateva zeci de mii) si... niciun caz de gripa la om, nimic, murea o gania ca i-a sunat ceasul si gata, veneau si omorau gainile din tot satul. Astfel, ei au bagat Romania in foame, le lua oamenilor pasarile, pentru unii era probabil singura sursa de hrana a lor...

| hamsterx a răspuns:

NU! si nu o sa fac asta never.big grin

| VladyCristian a răspuns:

Gripa porcina? Mare excrocherie si prostie. Se repeta povestea cu gripa aviara straight face

| anna01 a răspuns:

Sunt multi doctori care refuza sa faca vaccinul si nu-i poti acuza de ignoranta.In orice caz, se exagereaza cu nr-ul victimelor, sunt mult mai multi care mor de gripa sezoniera.Eu nu cred in spiritul de turma, deci, nu, vaccinului!

| cristiancristir a răspuns:

Ai vazut ca americanii si au omorat oamenii de atatea ori ca sa dea vina pe teroristi, pentru ca razboaiele sunt profitabile. Atunci ce ne mai mira ca s a inventat o noua boala cu care ne sperie ca sa dam bani pe vaccin? Pentru cei bogati noi suntem sacrificabili.

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Da si mama (lucreaza in siptal ca asistenta) a zis ca e de parere ca poate avea urmari ...de aceea nici ea nu si l-a facut si nici unul dintre membri familiei mele, mai ales eu care nu am voie big grin tin sa mentionez ca mama mea nu lucreaza in spiatlul cel mare si lucreaza intr-o alata sectiune la care nu este expusa la aceste lucruri

| mihaela_7915 a răspuns:

Eu da!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă până şi doctorii cred în toate prostiile care sunt împărţite de presă şi pe care ei ar trebui să le ştie...

| alex2009 a răspuns:

Nici eu nu am facut vaccinul si nici nu o sa il fac parerea mea este ca acest virus nu egzista doar cineva mai vrea niste bani in buzunar mai stiti acum o perioada de timp a fost gripa aviara sau boala vacilor nebune cred ca nici astea nu au existat cu adevarat o sa mai treaca ceva timp si poate apare gripa elefantina, pisicina ma astept la tot ce este posibil.

| iri a răspuns:

Wow, si pe mine ma uimeste asta. Nu m-as mira sa fie adevarat. Eu demult am depus o cerere la scoala ca nu am nevoie de acest vaccin si cred ca am decis bine, cu toate ca mama nu a fost de acord si aveam nevoie de semnatura ei. Asa ca am scris cererea in numele tatalui. big grin

| Sara2 a răspuns:

Medicul tau are dreptate! dupa un timp vei avea scleroza, deficiente de vorbire, paralizii, infertilitate, cel putin una din aceste reactii adverse vei intalni in cativa ani si te vei intreba "ce dracu am patit? de unde?" asa ca nu face vaccinul, eu nu-l as face nici platita in euro sa fiu, mai bine mor de presupusa "porcina" decat de la vaccin

| just|breathe a răspuns:

Nu imi doresc sa ma vaccinez si nimeni nu o sa ma oblige sa fac asta.Sincer,m-am saturat de toata povestea si minciunile legate de AH1N1. Sper sa se termine odata, cum s-a terminat si cu gripa aviara...ca m-am saturat...straight face.

| Manele Man a răspuns:

E adevarat. Nu as face vaccinul asta nici ars de viu

| lencikk a răspuns:

Eu sincer cred ca are dreptete...eu nu m-am vacccinat si nici nu am de gand.in primul rand gripa asta noua va avea sfarsitul ca si gripa aviara waitingmai mare este panica pe care o fac la stiri.defapt totul este o pneomonie mai avansata dar se scapabig grincunosc o persoana care a avut acest virus si a scapat stand in casa si lunand antibiotice si au mai fost cauze in care oamneii s-au vindecat fara vaccin.eu iti urez sanatate bafta si toti ce iti doresti:deu zic sa facu cum crezi u ca e mai bine caci e viata ta eu doar ti-am dat un sfat:d

| bluesky a răspuns:

Daca incep sa iti explic si sa iti povestesc tot ce stiu si ce mi s-a spus, mi-ar lua foarte mult, asa ca iti spun pe scurt: ARE DREPTATE! NU va vaccinati impotriva gripei porcine, e doar o gripa ca oricare alta!

| betti a răspuns:

Nu stiu daca scleroza, si daca dupa 6, 7 ani se vad rezultatele vaccinului care nu or sa fie deloc bune ci din contra, dar da, vaccinul nu e bun si ineficient.Am cautat pe internet si am dat chiar si de dovezi stiintifice(sau ceva de genul asta)cu privire la cit de periculos este vaccinul! Vezi si pe you tube. Cauta "Adevarul despre vaccinul gripei porcine! Nu am facut si nu am sa fac vaccinul.

| simonapopovici a răspuns:

Posibil ca medicul sa aiba dreptate. Nu stiu daca consecintele vaccinului sunt acestea sau altele, dar eu nu m-am vaccinat si nici nu ma gandesc sa fac asta in viitor. Inclin mai degraba sa cred in cei care sustin teoria conspiratiei. Este optiunea mea personala si consider ca fiecare are dreptul sa hotarasca ce face cu starea lui de sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu m-am vaccinat, si nici nu o voi face, am fost vaccinata contra gripei comune acum doi ani, dar pur si simplu, nu si-a facut efectul.deci,asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-am vaccinat si nici nu am sa o fac! Adevarat, gripa porcina e o complotare mondiala, nu stiu motivul! Dar pana in alegeri faceau din tantar armasar cu gripa porcina, dar acum faza cu Toni acela(Dumnezeu sa-L ierte!)nu este adevarata, deoarece el avea pneumonie si nu a tratat-o la timp! Si la fel si cu celelate,, cazuri" cu oamenii de rand, ei aveau pe langa asa-zisa gripa alte afectiuni si de asta au murit! Dau minciunile asteape la TV numai si numai ca sa cumparam vaccinul!

| eunutuu a răspuns:

Doamne, eu cred ce zice doctoru tau de familie, sa stii ca azi la scoala profa se tinu de noi la ora de sanatate medicala(sau ceva. de genu)sa nu facem vaccinu ca e posibil sa facem cancet, T. B. C si altele asa ca zi NOOO! sa nu il faci, sunt doar niste conspirati, dupa mine., create de britanici, si mai mult caz se face la t.v...nu stiu ce urmaresc si conducatori astia... vror sa ne sperie de tot cu gripa asta, e doar o gripa pana la urma, varu unui preten a avut si s-a vindecat stand acasa, dar el fiind mai mare, muult mai mare, are sistemul imunitar crescut, dar sa iti asculti doactoru" si sa nu-l faci!

| ღjust meღ a răspuns:

Nu sunt medic, dar vreau s ajung! vreau sa schimb macar putyn lumea asta de nimic! m-am saturat de spaga, interese, bani si "pastile" aruncate de unii oameni care incearca doar sa ne manipuleze!
NU am facut decat un vaccin sau 2, ala de la iesire din maternitate si inca unu obligatoriu, si sunt SANATOASA TUN! n-am nimic, traiesc la fel ca toti oamenii! nimeni din familia mea nu se mai vaccineaza. avem posibilitati sa le cumparam, dar pur si simplu nu le vad rostu'.adica...sa spunem ca ma vaccinez impotriva gripei porcine. ce rost are? ati vazut ca sunt oameni care s-au imbolnavit fiind deja vaccinati?! daca imi este dat sa mor, mor si dintr-o simpla raceala si gata...sunt oameni care au murit dintr-un simplu stranut, o inofensiva intepatura de tantar.
cauta carti despre masoni, 2012...si citeste-le. o sa ramai socata de cate lucruri ne-au fost ascunsehappy. stiu ca la inceput o sa para SF-uri (eu am crezut ca oamenii care le-au scris chiar n-au ce face), dar pe parcurs o sa vezi ca tot ce scrie acolo deja se intampla.succes!