| Majj a întrebat:

Ce credeti despre vaccinul impotriva gripei AH1N1? S-a aflat ca raposatul actor de la cronica nu a murit de gripa porcina, o romanca a murit dupa ce si-a facut vaccinul, toata lumea stie de marea tentativa de genocid din SUA 1976, si afacerea de 100 mld euro care pana la urma sta la baza vaccinului.
Plus ca cei care l-au fabricat in Romania au recunoscut ca acesta contine mercur. Voi vi l-ati mai face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinPlaya a răspuns:

Nici batut cu ranga nu l-as face...peace sign ave!

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, l-as mai face.
S-a demonstrat deja de ce nu a fost inscris in certificat diagnosticul de grpia, explicatia exista, este corecta si logica.
Romanca a murit de coma diabetica care nu are absolut nimic de-a face cu vaccinul, chestie de asemenea demonstrata.
Eu n-am auzit absolut nimic despre vreo tentativa de genocid in 1976.
Cele 100 de miliarde se duc de la stat la stat, deci nu e nici o afacere.
Stiam de la inceput ca vaccinul are mercur, ca doar nu eram nebuna sa recomand un vaccin a carui compozitie nu o cunosc. Toate vaccinurile contin mercur ca stabilizator, asa ca nu e absolut nimic nou in asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Carmina Burana, neurochirurgul ala nu e deloc reputat, ba dimpotriva, e cunsocut ca un om ciudat, cu pareri pseudo-mediacle, respins de confrati datorita faptului ca face afirmatii false, nedemonstrate si este, in general, usor plecat cu pluta.
Liviu, multumesc de pareri, ai dreptate. Eu ma enervez insa mult mai greu si toleranta mea la frustrare e mare. Nu poti sa le impui oamenilor ce sa gandeasca si nici n-as vrea sa fac asta. Doar argumentez, cat pot eu de calm si de logic. Unii, cei cu mintea deschisa, vor intelege la un moment dat adevarul. Altii nu. Asta e, viata merge inainte. Dar e important ca lumea medicala serioasa sa incerce sa ajunga la oamenii rationali, sa le explice si sa le argumenteze corect si fara rautati. Pana la urma asta e datoria medicului, de asta invata atata si pentru asta isi foloseste mintea si invatatura.

| fabiola a răspuns:

Pe mine ma deranjeaza propaganda care se face vaccinului si nu metodelor de prevenire!

| carminaburana43 a răspuns:

Un reputat neurochirurg ne pune in garda!

Nimeni nu trebuie sa accepte vaccinarea contra gripei porcine … este vorba de unul dintre cele mai periculoase vaccinuri cunoscute vreodata. Contine un adjuvant numit squalena (MF-59). Acest produs poate provoca grave boli auto-imune ca scleroza in placi, artrita reumatoida si lupusul. Este vorba de adjuvantul vaccinal care a fost asociat cu sindromul razboiului din golf ce a cauzat moartea a mai mult de 10. 000 soldati si care provoaca o agravare cu 200% a maladiei Lou Ghering (scleroza laterala amiotrofica sau boala lui Charcot (ALS), boala mortala).

Virusul H1N1 omoara provocand o "furtuna a citokinelor", facand sistemul imunitar sa reactioneze intr-o maniera excesiva. Acesta este motivul pentru. care omoara persoanele tinere si provoaca o boala mult mai usoara maturilor al caror sistem imunitar este mai putin activ. Acest vaccin este un stimulator puternic al imunitatii ceea ce face virusul capabil de o si mai mare letalitate.

Cea mai buna protectie este vitamina D3. Este recomandabila o doza de 5000UI pe zi iar cand boala se face simtita, se va mari doza pana la 15. 000UI zilnic. Vitamina D3 moduleaza reactia imuna, reducand riscul reactiilor excesive. Ea stimuleaza corpul sa produca ceea ce se numesc peptide antimicrobiene care pot distruge virusul fara interventia sistemului imunitar. Efectul este proportinal dozei administrate. Cu cat doza de vitamina D3 este mai ridicata, cu atat protectia este mai buna. Uleiul de peste contribuie in mod egal la reducerea unei reactii imune excesive. O lingurita de cafea cu ulei de peste pe zi ar fi suficienta (cel mai bun este uleiul de peste norvegian cu lamaie Carlson). In cazul unor simptome grave luati o lingurita de cafea cu ulei de peste de doua ori pe zi.

Diversi antioxidanti pot fi de asemenea utili cum ar fi curcuma, bioflavonoiduil quercetin, extractul de muguri de grepfruit, vitamina C, vitamina E naturala. Un aport multi mineral/vitaminic este de asemenea esential
Va rog sa retrimiteti acest mesaj. Oamenii trebuie sa fie avizati cum sa se protejeze.

Dr RUSSELL L. BLAYLOCK, M. D. (http://en.wikipedia.org/wiki/Russell_Blaylock)

| xibalba a răspuns:

Da, mi l`am facut azi. Si nu regret, nu imi pare rau, stiu ca nu mor, si daca mor, a fost deicizia mea si gata. Si daca contine mercur ce? Noi nu ne vaitam de toate idioteniile pe care le bagam in gura ZILNIC!, si am ajuns sa ne vaitam de un vaccin, ca vezi`doamne dam coltul de la el. Daca e sa o iei in serios, in fiecare minut ai sansa sa mori: te impiedici, iti pica un meteorit in cap, da masina peste tine, vine unul si te omoara, etc. Asa ca e lumea plina de moarte, nu inteleg ce atat tam-tam cu vaccinul.

regis
| regis a răspuns:

Mai lasati OTV-ul si ascultati de sfatul medicilor.
Daca toata lumea a auzit de afacerea de 100 de mld de euro care sta la baza acestui vaccin, sa mi-o spuna cineva si mie, ca eu sunt mai surd de felul meu. Eu am auzit doar ca a fost fabricat la Institutul Cantacuzino si ca doza costa sub 1 euro, incluzand ambalajul, seringa si acul. Daca s-ar vaccina toti romanii din tara, ar costa toata afacerea 20 de milioane. Scazand cheltuielile, suma se reduce considerabil. Deci unde e gesheftul de 100 de miliarde?
Si inca o intrebare. A intrebat cineva care sunt vaccinurile care nu contin mercur?
Eu unul mi l-as face daca as simti ca sunt in pericol. Dar avand in vedere ca nu am deocamdata alte probleme de sanatate care ar putea agrava efectele acestei gripe si ca riscul de a o contacta este foarte redus in cazul meu, ba mai am si o fobie legata de ace, am ales sa nu ma vaccinez deocamdata.

| User a răspuns:

Nu, nu-l fac nici sa ma tai... Pentru un prapadit de virus nu se merita sa bag mercur in mine si sa cheltui banii tarii, care si'asa's putini...

| Brotacelu a răspuns:

Si eu am fost impotriva vaccinarii de la inceput...

| ing. a răspuns:

Buna.Eu nu mi l-am facut, insa cunosc persoane care au facut asta, incluzand-o pe mama mea care lucreaza ca asistent medical.In spitale, personalul trebuie sa aiba vaccinul, acesta l se impune practic. Oricum, mamei nu ii pare rau ca si l-a facut, se simte foarte bine.Nu cred ca se moare de pe urma vaccinului.Si l-au facut atatia oameni, de ce am muri tocmai noi?
Cum spunea si @xibalba, lumea e plina de moarte. Oricand poti sa te trezesti cu un individ care iti da cu ceva in cap pentru a iti fura portofelul, si nimeni nu mai poate schimba cu nimic asta.Fiecare are sfarsitul cand vrea Dumnezeu.

| Diiana232997 a răspuns:

Nu stiu, e putin cam ciudat daca zic ca singurul antidot este vaccinul de ce ne mai zic sa mancam si legume si fructe?! Si un antidot se gaseste in cativa ani si ei o gasit intr-o luna? Cine stie daca e bun sau rau?!

| Psycho a răspuns:

Eu nu vad rostul vaccinului aluia. thinking adica... din moment ce n-a fost impus in scoli, nu cred ca mori daca nu-l faci.
si nu cred nici ca se moare dintr-o gripa.deci toti cei care-au murit in ultima vreme, au murit din alte motive.doar ca celor de la stiri si din restul locurilor le place sa exagereze.ca de obicei...

| Cryssy a răspuns:

Eu de la inceput am spus ca nu mi-l fac. Nu o sa il fac orice ar fi.

Răspuns utilizator avertizat
| liviu00 a răspuns:

@brigaela Nu stiu de ce mai incerci sa convingi pe cineva ca vaccinul n-ar fi malefic. Tu crezi ca toti omniscientii astia o sa asculte un oarecare medic? Adica ei, detinatorii adevarului absolut, sa fie contrazisi de o persoana care habar n-are care-s afacerile in momentul asta in lume? Poate ar trebui sa lasi tratatele si cartile de specialitate si sa te apuci sa citesti mai mult pe internet ori sa-i ceri informatii suplimentare lui @mayasul. Se vede de la o posta ca stie mai multe ca tine.
Pe deasupra, nu stiu de ce ar avea oamenii incredere intr-o persoana ca tine, care vine din sistem. Cine stie, poate esti in cardasie cu ei, francmasoni sau ce ar fi.

Acum trecand la lucruri serioase. Probabil frustrarea e mai mare pentru tine, care dupa ani de studiu in domeniu, ajungi in situatia sa vina un imbecil sa-ti spuna tie cum sta treaba. De-a dreptul hilar. Trist in acelasi timp.
Problema in Romania este destul de grava. Elitele nu-s recunoscute, nu-s apreciate. Degeaba tu, ca medic, spui ceva. Inaptii tot o sa se considere mai destepti. Parerea ta nu valoreaza nimic. Si ar trebui sa le fie rusine celor care continua sa-ti desconsidere sfaturile, care cu siguranta sunt documentate. Ei, in continuare, considera mai de incredere niste spam-uri sau niste pseudo-stiri.

| Sara2 a răspuns:

Nici batuta fortata platita inchisa NU l-as face pentru nimic in lume

| albinuta_2886 a răspuns:

Doamne mare e gradina ta! Populatia Romaniei este asa de inapoiata si toti traim intr-un obscurantism total. Stiati ca portocalele sunt injectate cu compusi ai mercurului pentru a-si mentine culoarea? Ei bine cantitatea de mercur din vaccin este de 5 ori mai mica decat cantitatea de compus cu mercur injectata in portocala. Nu stiu de ce credeti ca v4rea cineva sa va fure sau sa va omoare. Institutul Cantacuzino care produce vaccinul este unul dintre cele 11 institute din lume care poate sa il faca. Toti care nu vor sa il faca sunt niste egoisti. Poate ca pe voi nu va av afecta boala pentru ca sunteti sanatosi dar nu va ganditi ca daca luati virusul si il transmiteti unei persoane cu boli cronice aceasta ar putea avea complicatii? Mancati toate rahaturile de la magazin si va agitat atat pentru un vaccin. De cand v-ati nascut ati facut minim 15 vaccinuri si nu ati murit, dar acum sigur veti muri.

| dana1986 a răspuns:

Eu nu pentru ca am auzit ca scade imunitatea, mai ales ca sunt si multi doctori care nu l-au facut.

| mdeea a răspuns:

Sunt de accord cu paul.nici eu nu am de gand sa mi`l fac.

| nobody_7406 a răspuns:

Nu-l voi face...atata timp cat nu e nimic sigur, mai bine nuhappy

| xjustfearless a răspuns:

Eu nu mi-l fac. Mor, mor asta e. Dar nu mi-l fac pentru ca cine stie ce boli mai fac din cauza vaccinului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gripa porcina este produsa in laborator de catre francmasonii illuminati ce controleaza aceasta lume si doresc sa depopulze planeta in proportie de 90% pana in 2012 pentru ca ei sa poata avea o rasa de sclavi pentru totdeauna si ei sa aiba acces la toata tehnologia pe care oricum o au acum dar o tin sub secret. Metoda lor este si imbecilizarea maselor prin TV, massmedia si produse alimentare/etc. in care introduc anumite substante gen aspartam care micsoreaza numarul neuronilor in creier si produc cancer.

Vizioneaza documentarele urmatoare, care sunt valabile online : Esoteric Agenda, Endgame, Obama Deception.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu il fac si pace phbbbbt. Sa mor ca nu imi pasa straight face, tot acolo ajun si cu vaccin.

| alintush a răspuns:

Mmmm...nu stiu vaccina asta e putin experimentata pe oameni de asta nci gind nu am sa imi fac asa ceva...