| vasilofdeny2 a întrebat:

Cu ce afecteaza fittnesul menstruatia? o poate intarzia, si sai scurteze perioada? ajutati-ma, ieri trebuia sa imi vina si inca nu mi-a venit, iar saptamana trecuta m-am apucat de fittnes si am tras cam tare, iar acum vad ca imi intarzie. posibil sa fie din cauza asta? vreau sa mai spun ca in perioada menstruatiei anterioare am avut un fel de contect sexual, dar ra penetrare si ejaculare(dar dupa putin timp m-am spalat in zona vaginala)
ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu, fitnessul/alta miscare nu influenteaza momentul declansarii menstruatiei. Ar fi bine sa faci un test de sarcina. http://www.i-medic.ro/analize/testul-de-sarcina

| PickUp a răspuns:

Heyhappy
Pai fitnesul ajuta corpul deci nu cred ca ar trebui sa se intample asta thinking
Poate ca la contactul sexual s-a intamplat ceva thinking
Eu cred ca de la masturbare se duce si menstruatia in acelasi timp.
Parerea mea.
bafta!
Funda?big grin

| vasilofdeny2 explică (pentru PickUp):

Mai detailiat poti?

| P0k3r a răspuns (pentru vasilofdeny2):

M-am mai interesat un pic si ar fi bine sa faci un test de sarcina...
SI mai detaliat nu se poatehappy
Funda?big grin

| PickUp a răspuns (pentru vasilofdeny2):

Mai detaliat nu...
Dar mai bine fa un test de sarcina in orice caz.happy
Funda?big grin