| NisipLaMare a întrebat:

Cu ce te ajuta yoga pana la urma si cum se practica corect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Yoga e o forma de eliberare de stres si de relaxare. Nu te ajuta doar fizic, prin miscarile pe care le propune corpului, dar iti elibereaza si mintea de gandurile rele si te ajuta sa vezi viata doar in imagini pozitive.winking E un canal de vindecare fizica si psihica!
Yoga cunoaste mai multe forme si tehnici, de aceea e bine sa te interesezi direct la cei care organizeaza astfel de cursuri, pentru a alege varianta care ti se potriveste. happy

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum se practică corect te îndrumă un maestru sau un profesor, instructor.

| NisipLaMare explică (pentru sadrian46):

Mersi de raspuns.