| OOOLEOOO a întrebat:

Exista aici persoane care practica meditatie(yoga), sau ritualuri care ajuta la "limpezirea" minti si gasirea echilibrului interior?

Răspuns Câştigător
| Increatul a răspuns:

Eu am studiat foarte mult, am citit de la:Osho, Dalai Lama, Gurdjieff si foarte multi lideri spirituali, si m-am documentat, is unele ''Invataturi,, despre viata care te elibereaza din orice catuse si lanturi.Si eu sunt impotriva sistemului, impotriva impuneri unui caracter fals, impotriva reprimarii ''Autencititatii,, omului si distrugerea credintei in sine.Insa anumitit lideri spirituali, is falsi si nu au nici o legatura cu treaba asta, cum exista in fiecare domeniu.

14 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu. Aici sunt doar oameni normali, cei bolnavi mintal sunt pe alte site-uri.

Răspuns utilizator avertizat
| OOOLEOOO explică:

Aceste ''transe'' pot esua la aunumitor oameni daca nu sunt cu adevarat invatati/interesetati de asa ceva, tu esti crestin nu este interesul tau sa faci yoga.Dar nu poti spune ca sunt pacaleli

Eu practic yoga in fiecare zii cate o ora, dupa care dorm (''Somnul e cea mai buna meditatie'' Cit. Dalai Lama) in zile mai ''speciale'' practic ritualuri nyabinghi, si specifice samanilor Africani.
Nu poti spune ca sunt pacaleli doar de ce tu ai esuat la categoria ''meditatie''

| OOOLEOOO explică:

Sunt liber, iubesc si sunt fericit.

Sunt impotriva acestui Armaghedon, sunt impotriva sistemului babyloniei.

| OOOLEOOO explică:

Sunt cea ce sunt.

Nu permit sa faca ceva din mine, nu permit sa ma lege...Sunt cea ce nu este Babylonia. Sunt liber, nu poti spune ca sunt Babylonia daca nu stii ce este asta.

| 1dintrevoi a răspuns:

Da, sunt happy

| OOOLEOOO explică (pentru 1dintrevoi):

Esti unul dintre ei?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Am fost. Nu mai practic. Nu aduce nimic bun. Dar mai sunt si altii pe acest site, poti sa-i identifici dupa intrebarile pe care le pun, legate de alte practici.

| 1dintrevoi a răspuns:

Nu sunt pacaleli. Dumnezeu a avut grija de tine si te-a protejat. Ai renuntat la timpul potrivit. Altii n-au avut acelasi noroc ca si tine. Au trecut prin chinuri groaznice cand si-au dat seama cu adevarat in ce s-au bagat.

| 1dintrevoi a răspuns:

Greseala mea atunci. Nu te-a protejat ci ti-a luminat mintea de la bun inceput. Tu ai zis ca ai studiat indeaproape "fenomenul". Ma gandeam ca ai si incercat. Altfel nu prea poti spune daca sunt sau nu pacaleli. Sau depinde ce ai vrut tu sa spui prin "pacaleli"... Eu unul spun ca fenomenul e cat se poate de real. Nu sunt iluzii. Ca sunt malefice si ca nu aduc nimic bun... asta e alta discutie.

| 1dintrevoi a răspuns:

Da.