| Draguelena a întrebat:

Cu ce usuc bubele de tip purpura henoch schonlein buloasa?
AM fost diagnosticata cu vasculita alergica, dupa tratament petele au disparut insa la nivelul gleznelor si putin pe picior pana la genunchi am purpura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| P3d1a a răspuns:

O sa dispara si petele acelea, daca nu au disparut inseamna ca nu ti-ai revenit complet. Medicamentele pe cale le-ai primit au fost cel mai probabil pentru usurarea durerii sau umflaturilor, dar boala e inca acolo. De obicei boala nu tine mai mult de 1 luna si un pic.